8. Festiwal Muzyki Filmowej - zapowiedź

Po ogromnym sukcesie siódmej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej, podczas której w Krakowie gościli znakomici artyści (Hans Zimmer, Elliot Goldenthal, Dario Marianelli, Patrick Doyle) poprzeczka jakości festiwalu znacznie się podniosła. Wobec następnej wysunięto wielkie oczekiwania. Wiele się zmieni - ósma edycja zostanie rozciągnięta na 5 dni, centrum festiwalowe przeniesie się do Centrum Kongresowego, ale największym bólem jest rezygnacja z koncertów w Hali Ocynowni w Nowej Hucie, co od lat stanowiło niezwykle istotny punkt programu. Również program w konfrontacji z ubiegłorocznym prezentuje się średnio. Nie ma jednak co dzielić skóry na niedźwiedziu - zobaczmy co nas czeka pod koniec maja.

Dzień 1
27.05.15
Kino Kijów.Centrum

 

Festiwal zacznie się od mocnego kopa - w Kinie Kijów.Centrum o godz. 20 usłyszymy tematy przewodnie ze słynnych gier komputerowych. Podczas Video Game Show: Critical Hit zaprezentowana zostana muzyka m.in. z Pokemonów, Skyrima, Final Fantasy, WoW, Angry Birds czy Diabl. Wśród performerów zobacyzmy takie osobistości jak Sara Andon (flet), Jason Hayes (syntezator), Tina Guo (wiolonczela elektryczna) czy znany szerzej w Polsce Aleksander Milwiw-Baron z zespołu Afromental (gitara elektryczna). Baron gościł już na FMF występując na jednej scenie z Hansem Zimmerem podczas gali 100lecia ASCAPu. 

Dzień 2
28.05.15
ICE

Dzień drugi poświęcony zostanie polskiej muzyce filmowej - podczas Galai Muzyki Polskiej: Scoring4Wajda w centrum koncgresowym ICE usłyszymy najbardziej znane utwory skomponowane do produkcji Andrzeja Wajdy.

Dzień 3
29.05.15
ICE

Be, or not to be... Trzeci dzień pełen będzie uniesień i dramaturgii - Centrum kongresowe zostanie zdominowane dźwiękami z filmów, które powstały na podstawie sztuk Wiliama Sheakspeara. Chrisitan Schummann w sali audytoryjnej poprowadzi Orkiestrę Akademi Beethovenowskiej, a gośćmi specjalnymi będą Patrick Doyle, Elliot Goldenthal,  Stephen Warbeck, Jolcelyn Pook i Julie Taymor.

Dzień 4 
30.05.15
Kraków Arena

Rodzina Borgiów, Gra o tron, House Of Cards, Wikingowie... Czwarty dzień zdominują seriale. W Kraków Arenie będziemy mogli usłyszeć muzykę skomponowaną do najpopularniejszych telewizyjnych produkcji. Orkiestrę poprowadzi niezastąpiony Diego Navarro - kolejny przyjaciel i stały bywalec FMFu.

Dzień 5 
31.05.15
Kraków Arena

Wisienką na torcie będzie projekcja filmu z muzyką na żywo. Tegorocznym wyborem organizatorów okazał się film Star Trek z muzyką laureata Oscara Michaela Giacchino. Koncert zaprezentuje Simfonietta Cracovia pod batutą stałego gościa Festiwalu Ludwika Wicki.

8. Festiwal Muzyki Filmowej - zapowiedź
Rok wydania: 
2015

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.